Nerki wykonują ciężką pracę. Filtrowanie i wydalanie odpadów w krwioobiegu to tylko początek. Nerki również utrzymują ogólny poziom płynów w organizmie, a także hormony uwalniania, które wytwarzają czerwone krwinki, zapewniają zdrowie kości i regulują ciśnienie krwi.

Wkładamy nasze nerki dużo, zarówno świadomie, jak i nieświadomie, poprzez dietę, leki i toksyny środowiskowe. Rezultatem może być walka z rakiem nerki, kamieniami, zespołem policystycznych nerek lub nawet niewydolnością nerek.

Niektórych stresów na nerkach nie można uniknąć, a ponieważ są one przeznaczone do leczenia toksyn, możemy ufać, że nasze nerki są trudne. Ale każdy organ może zostać przeciążony i doznać obrażeń.

Możesz być zaskoczony tym, ile pokarmów może uszkodzić nerki, nawet pozornie zdrowe. Upewnij się, że nie przesadzasz z żadnym z następujących 7 produktów.

 

7. Orzechy

Jeśli masz skłonność do kamieni nerkowych , orzechy nie są dobrą przekąską. Zawierają one kategorię minerałów zwanych szczawianami, które można znaleźć w najczęściej spotykanym typie kamienia nerkowego. Jeśli w przeszłości miałeś kamienie, pomiń je wszystkie razem.

Dla zdrowych ludzi ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z przyjmowania pokarmów zawierających szczawian, takich jak szpinak, buraki, chipsy ziemniaczane, frytki i płatki z otrębów.


Niektóre z tych produktów, w tym orzechy, mogą stanowić bardzo zdrowe dodatki do diety. Ale tak jak w przypadku wszystkich rzeczy, równowaga jest kluczowa. Wybierz raczej zielenie niż tylko szpinak i jedz orzechy tylko z umiarem.

 

6. Awokado

Nie awokado! Te kremowe i pyszne zielone owoce nauczyły nas, że jedzenie tłuszczu jest w porządku. Jednak awokado ma również wysoką dawkę potasu , która kontroluje płyny, równowagę elektrolitów i poziom pH. Nerki polegają na właściwej równowadze potasu i sodu, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę; zbyt wiele kłopotów z czarów.

Hiperkaliemia to nazwa zbyt dużego stężenia potasu we krwi, co zdarza się u osób z zaawansowaną chorobą nerek. Często powoduje nudności, osłabienie, drętwienie i wolne tętno.

Na szczęście nie musisz martwić się zbytnio o awokado lub potas, jeśli nie masz wcześniejszej choroby nerek. Większość z nas w każdym razie nie otrzymuje wystarczającej ilości potasu w naszych codziennych dietach.


Prev1 of 7